CYD18S18V18-167BBAXI
- Manufacturer Part Number:
- CYD18S18V18-167BBAXI
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PAR 256FBGA
- Stock Condition:
- 54
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 256-LBGA
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 256-FBGA (17x17)
- Technology :
- SRAM - Dual Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V