MOT-BL-DRV-750
Manufacturer Part Number:
MOT-BL-DRV-750
Manufacturer/Brand:
ISL Products International
Part of Description:
BLDC Motor Driver, 750W
Stock Condition:
10
Manufacturer :
ISL Products International
Product Category :
Motor Driver Boards, Modules
Control / Drive Type :
Brushless
Current - Output :
25A
Features :
For Use With/Related Products :
Interface :
Motor Type :
Brushless (BLDC)
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Motors :
1
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Type :
Module
Voltage - Load :
48V
Voltage - Supply :
12 ~ 50VDC
Wattage - Load :
750 W