81044/12-18-9CS2621
Manufacturer Part Number:
81044/12-18-9CS2621
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Part of Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 18AWG WHT
Manufacturer :
Product Category :
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/30
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.065" (1.65mm)
Jacket (Insulation) Material :
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0030" (0.076mm)
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG