GS8640Z36GT-250IV
- Manufacturer Part Number:
- GS8640Z36GT-250IV
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
- Manufacturer :
- GSI Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 100-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 100-TQFP (20x14)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, ZBT
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V