CY7C4041KV13-600FCXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C4041KV13-600FCXC
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 361FCBGA
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 600 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 361-BBGA, FCBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 361-FCBGA (21x21)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR IV
- Voltage - Supply :
- 1.1V ~ 1.3V