CY7C1481BV33-133BGXI
Manufacturer Part Number:
CY7C1481BV33-133BGXI
Manufacturer/Brand:
Infineon Technologies
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 119FBGA
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Memory
Access Time :
6.5 ns
Clock Frequency :
133 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
2M x 36
Memory Size :
72Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
119-BGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
119-FBGA (14x22)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V