CY7C4042KV13-933FCXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C4042KV13-933FCXC
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 361FCBGA
- Clock Frequency :
- 933 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 1.26V ~ 1.34V