GS8673ED18BGK-675I
- Manufacturer Part Number:
- GS8673ED18BGK-675I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 675MHZ 260BGA
- Manufacturer :
- GSI Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 675 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 4M x 18
- Memory Size :
- 72Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TJ)
- Package / Case :
- 260-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 260-BGA (22x14)
- Technology :
- SRAM - Quad Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 1.3V ~ 1.4V