CY7C1360S-200AXI
Manufacturer Part Number:
CY7C1360S-200AXI
Part of Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Access Time :
3 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Organization :
256K x 36
Memory Size :
9Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.14V ~ 3.63V