CY7C1568KV18-550BZXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1568KV18-550BZXI
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
- Clock Frequency :
- 550 MHz
- Memory Organization :
- 4M x 18
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, DDR II+
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V