CYD18S18V18-167BBAXI
Manufacturer Part Number:
CYD18S18V18-167BBAXI
Manufacturer/Brand:
Rochester Electronics
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 256FBGA
Manufacturer :
Rochester Electronics
Product Category :
Memory
Access Time :
4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
1M x 18
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
256-LBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
256-FBGA (17x17)
Technology :
SRAM - Dual Port, Asynchronous, Standard
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V