GS81284Z18GB-250I
- Manufacturer Part Number:
- GS81284Z18GB-250I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Manufacturer :
- GSI Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 8M x 18
- Memory Size :
- 144Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 119-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 119-FPBGA (22x14)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, ZBT
- Voltage - Supply :
- 2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V