GS8662R18BGD-350I
Manufacturer Part Number:
GS8662R18BGD-350I
Manufacturer/Brand:
GSI Technology
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FPBGA
Clock Frequency :
350 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (TJ)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-FPBGA (15x13)
Technology :
SRAM - Quad Port, Synchronous, DDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V