GS8642Z36GB-167IV
- Manufacturer Part Number:
- GS8642Z36GB-167IV
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 119FPBGA
- Clock Frequency :
- 167 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 119-BGA
- Supplier Device Package :
- 119-FPBGA (22x14)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, ZBT
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 2V, 2.3V ~ 2.7V