IS61QDB21M18A-250B4LI
- Manufacturer Part Number:
- IS61QDB21M18A-250B4LI
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA
- Clock Frequency :
- 250 MHz
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Supplier Device Package :
- 165-LFBGA (13x15)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QUAD
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V