GS8342QT37BGD-333I
- Manufacturer Part Number:
- GS8342QT37BGD-333I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FPBGA
- Clock Frequency :
- 333 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 36
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 100°C (TJ)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Supplier Device Package :
- 165-FPBGA (15x13)
- Technology :
- SRAM - Quad Port, Synchronous
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V