CY7C1565KV18-450BZI
Manufacturer Part Number:
CY7C1565KV18-450BZI
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Clock Frequency :
450 MHz
Memory Organization :
2M x 36
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II+
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V