IS61DDP2B44M18A-400M3L
Manufacturer Part Number:
IS61DDP2B44M18A-400M3L
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Clock Frequency :
400 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR IIP
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V