CY7C1474V25-200BGXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1474V25-200BGXI
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 209FBGA
- Access Time :
- 3 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 72
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 209-BGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 209-FBGA (14x22)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, SDR
- Voltage - Supply :
- 2.375V ~ 2.625V