IS61VPS204836B-250M3L
Manufacturer Part Number:
IS61VPS204836B-250M3L
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
Access Time :
2.8 ns
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
2M x 36
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
2.375V ~ 2.625V