CY7C2265KV18-550BZXI
- Manufacturer Part Number:
- CY7C2265KV18-550BZXI
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
- Clock Frequency :
- 550 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 36
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QDR II+
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V