CY7C1425KV18-333BZXC
Manufacturer Part Number:
CY7C1425KV18-333BZXC
Part of Description:
IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
Clock Frequency :
333 MHz
Memory Organization :
4M x 9
Memory Size :
36Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V