IS61DDB451236A-250M3L
Manufacturer Part Number:
IS61DDB451236A-250M3L
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165LFBGA
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
512K x 36
Memory Size :
18Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply :
1.71V ~ 1.89V