GS8642Z72GC-250I
Manufacturer Part Number:
GS8642Z72GC-250I
Manufacturer/Brand:
GSI Technology
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 209BGA
Clock Frequency :
250 MHz
Memory Organization :
1M x 72
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
209-LBGA
Supplier Device Package :
209-BGA (14x22)
Technology :
SRAM - Synchronous, ZBT
Voltage - Supply :
2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V