IS61QDPB42M36A1-500M3LI
- Manufacturer Part Number:
- IS61QDPB42M36A1-500M3LI
- Part of Description:
- IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165LFBGA
- Clock Frequency :
- 500 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 36
- Memory Size :
- 72Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, QUADP
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V