CY7C2263KV18-550BZXC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C2263KV18-550BZXC
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC SRAM 36MBIT PARALLEL 165FBGA
- Stock Condition:
- 500
- Clock Frequency :
- 550 MHz
- Memory Organization :
- 2M x 18
- Memory Size :
- 36Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (13x15)
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V