GS8182T19BGD-400I
- Manufacturer Part Number:
- GS8182T19BGD-400I
- Manufacturer/Brand:
- GSI Technology
- Part of Description:
- IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
- Manufacturer :
- GSI Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 400 MHz
- Memory Format :
- SRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 1M x 18
- Memory Size :
- 18Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 165-LBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 165-FPBGA (15x13)
- Technology :
- SRAM - Synchronous
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V