CY15B104QN-20LPXC
- Manufacturer Part Number:
- CY15B104QN-20LPXC
- Part of Description:
- IC FRAM 4MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UQFN
- Supplier Device Package :
- 8-GQFN (3.23x3.28)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V