CY15V108QN-40LPXIT
- Manufacturer Part Number:
- CY15V108QN-40LPXIT
- Part of Description:
- IC FRAM 8MBIT SPI 40MHZ 8GQFN
- Access Time :
- 9 ns
- Clock Frequency :
- 40 MHz
- Memory Organization :
- 1M x 8
- Memory Size :
- 8Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V