CY15V104QSN-108LPXIT
- Manufacturer Part Number:
- CY15V104QSN-108LPXIT
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC FRAM 4MBIT SPI/QUAD 8GQFN
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 108 MHz
- Memory Format :
- FRAM
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UQFN
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-GQFN (3.23x3.28)
- Technology :
- FRAM (Ferroelectric RAM)
- Voltage - Supply :
- 1.71V ~ 1.89V