CY15B104QI-20LPXCT
- Manufacturer Part Number:
- CY15B104QI-20LPXCT
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Part of Description:
- IC FRAM 4MBIT SPI 20MHZ 8GQFN
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 20 ns
- Clock Frequency :
- 20 MHz
- Memory Format :
- FRAM
- Memory Interface :
- SPI
- Memory Organization :
- 512K x 8
- Memory Size :
- 4Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 8-UQFN
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 8-GQFN (3.23x3.28)
- Technology :
- FRAM (Ferroelectric RAM)
- Voltage - Supply :
- 1.8V ~ 3.6V