GS8182T36BGD-300I
Manufacturer Part Number:
GS8182T36BGD-300I
Manufacturer/Brand:
GSI Technology
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165FPBGA
Clock Frequency :
300 MHz
Memory Organization :
512K x 36
Memory Size :
18Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Supplier Device Package :
165-FPBGA (15x13)
Technology :
SRAM - Synchronous, DDR II
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V