MT40A1G16TD-062E AAT:F TR
- Manufacturer Part Number:
- MT40A1G16TD-062E AAT:F TR
- Manufacturer/Brand:
- Micron Technology
- Part of Description:
- DDR4 16G 1GX16 FBGA
- Manufacturer :
- Micron Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 19 ns
- Clock Frequency :
- 1.6 GHz
- Memory Format :
- DRAM
- Memory Interface :
- POD
- Memory Organization :
- 1G x 16
- Memory Size :
- 16Gbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C (TC)
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Technology :
- SDRAM - DDR4
- Voltage - Supply :
- 1.14V ~ 1.26V