PC28F512P33BFD
Manufacturer Part Number:
PC28F512P33BFD
Manufacturer/Brand:
Alliance Memory, Inc.
Part of Description:
IC FLASH 512MBIT PARALLEL 64LBGA
Stock Condition:
1
Manufacturer :
Alliance Memory, Inc.
Product Category :
Memory
Access Time :
95 ns
Clock Frequency :
52 MHz
Memory Format :
FLASH
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
32M x 16
Memory Size :
512Mbit
Memory Type :
Non-Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
64-LBGA
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
64-LBGA (11x13)
Technology :
FLASH - NOR
Voltage - Supply :
2.3V ~ 3.6V