IS61LPS12836EC-200B3LI
Manufacturer Part Number:
IS61LPS12836EC-200B3LI
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 165TFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
3.1 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
128K x 36
Memory Size :
4.5Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
165-TBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-TFBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V