IS61NLP102418B-200B3L-TR
Manufacturer Part Number:
IS61NLP102418B-200B3L-TR
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165TFBGA
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
3 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
SRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
1M x 18
Memory Size :
18Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-TBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-TFBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.465V