IS43R86400D-5TL
- Manufacturer Part Number:
- IS43R86400D-5TL
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Part of Description:
- IC DRAM 512MBIT PAR 66TSOP II
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 700 ps
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Format :
- DRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 64M x 8
- Memory Size :
- 512Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 66-TSSOP (0.400", 10.16mm Width)
- Product Status :
- Not For New Designs
- Supplier Device Package :
- 66-TSOP II
- Technology :
- SDRAM - DDR
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 2.7V