AS4C2M32D1A-5BIN
Manufacturer Part Number:
AS4C2M32D1A-5BIN
Manufacturer/Brand:
Alliance Memory, Inc.
Part of Description:
IC DRAM 64MBIT PARALLEL 144LFBGA
Manufacturer :
Alliance Memory, Inc.
Product Category :
Memory
Access Time :
700 ps
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
DRAM
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
2M x 32
Memory Size :
64Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
144-LFBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
144-LFBGA (12x12)
Technology :
SDRAM - DDR
Voltage - Supply :
2.3V ~ 2.7V