IS66WVH8M8BLL-100B1LI-TR
- Manufacturer Part Number:
- IS66WVH8M8BLL-100B1LI-TR
- Part of Description:
- IC PSRAM 64MBIT PAR 24TFBGA
- Access Time :
- 40 ns
- Clock Frequency :
- 100 MHz
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 8M x 8
- Memory Size :
- 64Mbit
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 24-TBGA
- Supplier Device Package :
- 24-TFBGA (6x8)
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V