IS66WVH8M8ALL-166B1LI-TR
Manufacturer Part Number:
IS66WVH8M8ALL-166B1LI-TR
Part of Description:
IC PSRAM 64MBIT PAR 24TFBGA
Access Time :
36 ns
Clock Frequency :
166 MHz
Memory Interface :
Parallel
Memory Organization :
8M x 8
Memory Size :
64Mbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-TBGA
Supplier Device Package :
24-TFBGA (6x8)
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.95V