SST26VF032B-104I/TD
- Manufacturer Part Number:
- SST26VF032B-104I/TD
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- IC FLASH 32MBIT SPI/QUAD 24TBGA
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- Clock Frequency :
- 104 MHz
- Memory Format :
- FLASH
- Memory Interface :
- SPI - Quad I/O
- Memory Organization :
- 4M x 8
- Memory Size :
- 32Mbit
- Memory Type :
- Non-Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C (TA)
- Package / Case :
- 24-TBGA
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 24-TBGA (6x8)
- Technology :
- FLASH
- Voltage - Supply :
- 2.7V ~ 3.6V