AF2-B0-24-624-432-C
Manufacturer Part Number:
AF2-B0-24-624-432-C
Manufacturer/Brand:
Carling Technologies
Part of Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Rocker
Approval Agency :
CCC, CSA, UL
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
24A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
2
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
277 V
Voltage Rating - DC :
80 V