IS62WVS0648FBLL-20NLI
Manufacturer Part Number:
IS62WVS0648FBLL-20NLI
Part of Description:
IC SRAM 512KBIT SPI/QUAD 8SOIC
Clock Frequency :
20 MHz
Memory Interface :
SPI - Quad I/O, SDI, DTR
Memory Organization :
64K x 8
Memory Size :
512Kbit
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package :
8-SOIC
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
2.2V ~ 3.6V