IS66WVQ4M4DALL-200BLI-TR
Manufacturer Part Number:
IS66WVQ4M4DALL-200BLI-TR
Manufacturer/Brand:
Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
Part of Description:
16Mb, QUADRAM, 1.65V-1.95V, 200M
Manufacturer :
Product Category :
Memory
Access Time :
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Format :
PSRAM
Memory Interface :
SPI - Quad I/O
Memory Organization :
4M x 4
Memory Size :
16Mbit
Memory Type :
Volatile
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Package / Case :
24-TBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
24-TFBGA (6x8)
Technology :
PSRAM (Pseudo SRAM)
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.95V