CY7C1620KV18-300BZC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C1620KV18-300BZC
- Manufacturer/Brand:
- Infineon Technologies
- Stock Condition:
- 119
- Clock Frequency :
- 300 MHz
- Memory Organization :
- 4M x 36
- Memory Size :
- 144Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Supplier Device Package :
- 165-FBGA (15x17)
- Technology :
- SRAM - Synchronous, DDR II
- Voltage - Supply :
- 1.7V ~ 1.9V