IS42S16400J-5TL
- Manufacturer Part Number:
- IS42S16400J-5TL
- Manufacturer/Brand:
- Integrated Silicon Solution, Inc. (ISSI)
- Part of Description:
- IC DRAM 64MBIT PAR 54TSOP II
- Manufacturer :
- Product Category :
- Memory
- Access Time :
- 4.8 ns
- Clock Frequency :
- 200 MHz
- Memory Format :
- DRAM
- Memory Interface :
- Parallel
- Memory Organization :
- 4M x 16
- Memory Size :
- 64Mbit
- Memory Type :
- Volatile
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 54-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 54-TSOP II
- Technology :
- SDRAM
- Voltage - Supply :
- 3V ~ 3.6V