CY7C15632KV18-450ZXC
Manufacturer Part Number:
CY7C15632KV18-450ZXC
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Stock Condition:
24
Clock Frequency :
450 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FBGA (13x15)
Technology :
SRAM - Synchronous, QDR II+
Voltage - Supply :
1.7V ~ 1.9V