CY7C1472V33-200AXCKJ
Manufacturer Part Number:
CY7C1472V33-200AXCKJ
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Stock Condition:
44
Access Time :
3 ns
Clock Frequency :
200 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
100-LQFP
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
100-TQFP (14x20)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V