CY7C0850V-133AC
- Manufacturer Part Number:
- CY7C0850V-133AC
- Part of Description:
- IC SRAM 1MBIT PARALLEL 176TQFP
- Stock Condition:
- 306
- Access Time :
- 4.4 ns
- Clock Frequency :
- 133 MHz
- Memory Organization :
- 32K x 36
- Memory Size :
- 1Mbit
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C (TA)
- Package / Case :
- 176-LQFP
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- 176-TQFP (24x24)
- Technology :
- SRAM - Asynchronous
- Voltage - Supply :
- 3.135V ~ 3.465V