CY7C1472BV33-167ZXI
Manufacturer Part Number:
CY7C1472BV33-167ZXI
Part of Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Stock Condition:
71
Access Time :
3.4 ns
Clock Frequency :
167 MHz
Memory Organization :
4M x 18
Memory Size :
72Mbit
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C (TA)
Package / Case :
165-LBGA
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
165-FBGA (15x17)
Technology :
SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply :
3.135V ~ 3.6V